E-pošta - zaposleni | | Zemljevid strani |  |  |  |  |  |

Maribor, 29.9.2014

PROGRAM VODENE ŠPORTNE VADBE ZA ŠTUDENTE V ŠTUDIJSKEM LETU 2014 / 2015

Spoštovani študentje,
v novem študijskem letu vam ob izbirnem predmetu Šport in humanistika na I.BOLONJSKI STOPNJI in izbirnima predmetoma Odbojka z aerobno vadbo ter Badminton in ciljni fitnes na II. BOLONJSKI STOPNJI, ponujamo tudi nekaj terminov vodene športne vadbe. Kot verjetno veste, smo z Bolonjsko prenovo izgubili reguliran odnos do športa. V starih študijskih programih so si študentje pri Športni vzgoji v 2., 3., in 4. Letniku »morali« izbrati čas, športno dejavnost in izvajalca predmeta. Število študentov na Univerzi v Mariboru je presegalo številko 8.000!!!
Univerzitetni športni center Leona Štuklja je tako po letih izjemne zasedenosti kot matični objekt za potrebe izvajanja športnih programov študentov UM, danes na pol prazen!
S ponujenim programom športne vadbe vas želimo dodatno vzpodbuditi k prepotrebni telesni aktivnosti v času študija. Skupaj z vami želimo deliti in doživeti vse »muke« in radosti pri zasledovanju in doseganju novih, višje zastavljenih ciljev vaše telesne sposobnosti!!!
K terminom in ponujenim vsebinam vodene vadbe praviloma v naravi (NORDIJSKA HOJA, TEK, JOGGING IN DRUGIH OBLIK TELESNE PRIPRAVE) v kombinaciji s SMUČANJEM, vabimo vse tiste študente, ki verjamete, da je lahko telesna aktivnost v naravnem okolju koristno in prijetno doživetje.
Priložnost za prvi večji skupni projekt in prijetna doživetja le streljaj od naših domov, predstavlja pred leti tradicionalni jesenski » Pohod čez Pohorje«! Predvidevamo ga izpeljati že ob koncu naslednjega tedna in sicer, 17. In 18. oktobra 2014. Več o vsem, tudi o načrtovanem pohodu bo predstavljeno na informativnem sestanku, ki bo v ponedeljek, 13.10.2014 ob 17. Uri v UŠC Leona Štuklja.
Vse dodatne informacije lahko dobite na naslovu peter.sitar@um.si!

Prijazno vabljeni!

Pred. Peter Sitar