E-pošta - zaposleni | | Zemljevid strani |  |  |  |  |  |

Otvoritev razstave "Razgledi Maribora. Odmik od ustaljene vedute."

Kdaj? 15. 1. 2020 ob 18.00

Kje? Galerija Media Nox na Židovskem trgu

Spoznajte nekonvencionalne podobe mesta priznanih umetnikov Bojana Golije, Janka Andreja Jelnikarja, Petra Lešnika, Dragiše Modrinjaka, Nataše Prosenc Stearns in Ota Rimeleta ter se nam pridružite na otvoritvi razstave "Razgledi Maribora. Odmik od ustaljene vedute.", ki bo v sredo, 15. januarja 2020, ob 18. uri, v galeriji Media Nox na Židovskem trgu.

Z dogodkom bomo zaznamovali 10. obletnico ustanovitve Oddelka za umetnostno zgodovino na Filozofski fakulteti Univerze v Mariboru.

Slavnostna govorka bo izr. prof. dr. Marjeta Ciglenečki, razstavo bo slovesno odprl dekan Filozofske fakultete, red. prof. dr. Darko Friš.

Razstavo so v sklopu predmetov Praktično usposabljanje ter Muzeologija in konservatorstvo in v okviru projekta Mladi kustos Mladinskega kulturnega centra Maribor pripravili študentje 3. letnika prve stopnje in 2. letnika druge stopnje Oddelka za um. zgodovino Filozofske fakultete Univerze v Mariboru.

Mentorji:
asist. dr. Gorazd Bence, Petra Čeh,
prof. umet. zgod., doc. dr. Mateja Kos Zabel,
izr. prof. dr. Polona Vidmar.

Mlada kustosa:
Jure Donša in Maša Novak.

Študentke in študentje druge stopnje:
Nike Duh, Alja Grašič, Ana Kristofič,
Nejc Lazar, Barbara Lešnik in Peter Škrobar.

Razstava bo na ogled do 9. februarja 2020.

Vljudno vabljeni!

Zadnja sprememba: 13. 1. 2020

• Otvoritev razstave "Razgledi Maribora. Odmik od ustaljene vedute."