E-pošta - zaposleni | | Zemljevid strani |  |  |  |  |  |

Kdaj? 9. 12. 2019 ob 9.00

Kje? FF UM

V predavanju je bila predstavljena zagrebška slovenistika nekoč in danes, in sicer kot študij, ki je imel zmeraj pomemben status znotraj (južno)slavističnih študijev. Kljub bogati in dolgi tradiciji poučevanja in preučevanja slovenske književnosti na zagrebški Filozofski fakulteti se slovenistika oz. slavistika na Hrvaškem danes spopadata s številnimi izzivi, ki jih prinašajo sodobne spremembe razumevanja znanja, statusa univerze, znanosti itn. Prav v tem kontekstu in s poudarkom na današnji krizi humanističnih strok, obenem pa tudi glede na specifično situacijo v slavistiki po padcu berlinskega zidu, so bili v predavanju poudarjeni načelo merljivosti in profitabilnosti, komercializacija izobraževanja, težave z bolonjo in ostali izzivi, s katerimi se danes sooča slavistika. Na koncu predavanja so bile povzete možnosti in perspektive slovenistike oz. slavistike v prihodnosti.

Zadnja sprememba: 12. 12. 2019

• Predavanje Ivane Latković: Poučevanje in preučevanje slovenske književnosti na Hrvaškem v luči sodobne slavistike