Sekundarna raba podatkov z vidika arhiviranja v Arhivu družboslovnih podatkov

Kdaj? 17. 1. 2019 ob 14.00

Kje? Predavalnica 0.4, PEF UM

Karierni center UM v sodelovanju s Pedagoško fakulteto UM in Filozofsko fakulteto UM organizira delavnico na temo Sekundarna raba podatkov z vidika arhiviranja v Arhivu družboslovnih podatkov.

Delavnica vključuje smernice, kako dolgotrajno ravnati s podatki.

Slušateljem bodo predstavljene naloge Arhiva družboslovnih podatkov. Izvajalka bo predstavila različne vrste in vire raziskovalnih podatkov, tako nacionalne kot mednarodne.
Slušatelji bodo vodeni čez postopke, kot so identifikacije potrebe, iskanje ustreznega podatkovnega repozitorija, ocena kvalitete in uporabnosti najdenih podatkov. Dodatno bo govora še o dostopu in ustreznem citiranju podatkov.

Prijave so možne na: https://kc.um.si/dogodki/sekundarna-raba-podatkov-z-vidika-arhiviranja-v-arhivu-druzboslovnih-podatk.

Zadnja sprememba: 3. 12. 2018

• Sekundarna raba podatkov z vidika arhiviranja v Arhivu družboslovnih podatkov