Mobilni dostop | E-pošta | Zemljevid strani |  |  |  |  |  |

Kdaj? 28. 5. 2018 ob 11.00

Kje? Razstavišče FF

Razstava o Ivanu Cankarju z naslovom Romal sem po široki cesti

Ob stoletnici Cankarjeve smrti bo na Oddelku za slovanske jezike in književnosti Filozofske fakultete Univerze v Mariboru potekala razstava o Ivanu Cankarju z naslovom Romal sem po široki cesti, otvoritev katere bo v ponedeljek, 28. 5. 2018, ob 11. uri v razstavišču, tj. v avli Filozofske fakultete v Mariboru. Z razstavo želimo ob stoletnici Cankarjeve smrti v letu, ki je bilo s strani države razglašeno za Cankarjevo leto, osvetliti pomen in vlogo Ivana Cankarja, njegovega življenja in dela za slovenski nacionalni in medkulturni podonavski prostor.

Razstava o Ivanu Cankarju z naslovom Romal sem po široki cesti predstavlja skupni projekt Oddelka za slovanske jezike in književnosti Filozofske fakultete Univerze v Mariboru, Prve gimnazije Maribor in OŠ Pesnica. Razstava bo od otvoritve do konca meseca avgusta na ogled na Filozofski fakulteti v Mariboru, nato se meseca septembra seli na Prvo gimnazijo Maribor, nato pa še na OŠ Pesnica. Posebno bo tudi vodenje po razstavi. Vodene oglede bodo v sodelovanju izvedli študentka oz. študent, dijakinja oz. dijak in učenka oz. učenec.

Zadnja sprememba: 24. 5. 2018

• Razstava o Ivanu Cankarju z naslovom Romal sem po široki cesti