Poetika slikanice

Kdaj? 19. 1. 2016 ob 18.00

Kje? v predavalnici 2.16

Oddelek za slovanske jezike in književnosti
ter
Slavistično društvo Maribor

vljudno vabita

diplomante, člane Alumni kluba Oddelka za slovanske jezike in književnosti,
člane Slavističnega društva Maribor ter širšo javnost

na predavanje

red. prof. dr. Dragice Haramije in doc. dr. Janje Batič

z naslovom

Poetika slikanice.

Dragica Haramija in Janja Batič: Poetika slikanice. Murska Sobota: Franc-Franc, 2013.
V monografiji so predstavljena literarna in likovna izhodišča te posebne oblike multimodalne knjige, ki zgodbo izraža z dvema sporazumevalnima kodoma, jezikovnim in likovnim. Med slikanice za otroke uvrščamo tista dela, v katerih je likovni delež obvezno večji kakor besedilni, besedilo pa načeloma ne presega 1.800 besed oz. približno pet strani strnjenega teksta formata A4, razporejenega po vsej slikanici. Otroška slikanica ima dvojnega naslovnika, specifične teme in jezikovne prvine literarnega dela, pri čemer upošteva otrokov kognitivni razvoj. Glede na stopnjo interakcije med besedilom in ilustracijo se slikanice uvrščajo med dve skrajnosti, in sicer od najbolj šibke, ki osvetli besedilo, do intenzivne, ki besedilu spreminja pomen.

Predavanje bo v torek, 19. 1. 2016, ob 18. uri
v predavalnici 2.16
na Filozofski fakulteti UM na Koroški cesti 160.

Zadnja sprememba: 18. 1. 2016